+420 545 220 150

Naše kompletní služby

Preventivní prohlídky

Preventivní prohlídky, které jsou v dětském věku obzvlášť časté – jejich frekvenci specifikuje vyhláška Ministerstva zdravotnictví ČR, která také stanovuje konkrétní průběh prohlídek – slouží ke sledování správného růstu a vývoje dítěte. To se zdaleka netýká jen toho, aby bylo dítě na svůj věk dost vysoké a těžké, ačkoliv se na měření a vážení můžete při každé preventivní prohlídce připravit. Mimo to kontrolujeme také psychomotorický vývoj dítěte, zdraví jeho zraku a sluchu atp. Preventivní prohlídky také slouží k udržování přehledu o dosud vykonaných povinných očkováních: abychom rodičům usnadnili kontrolu nad jejich povinnostmi v tomto směru, pravidelně je na termíny nutných očkování upozorňujeme. V neposlední řadě se také během preventivních prohlídek věnujeme poradenství v péči o dítě. V této problematice panuje mezi rodiči velká řada nejasností, výživovými doporučeními počínaje. Proto se snažíme rodičům poskytnout všechny informace, o které mají zájem a zohledňovat přitom nejen tradiční a zkušenostmi ověřené postupy, ale také nové trendy v oblasti.

Léčebná péče

Pro nemocné děti máme vyhrazené speciální časy v našich ordinačních hodinách. Jsme velmi důslední v diagnostice dětských neduhů – k tomu nám mimo jiné pomáhá dlouholetá praxe, během níž jsme se potkali s opravdu nejrůznějšími podobami, které na sebe může dětské onemocnění vzít. Pro kvalitnější stanovení diagnózy nám pomáhá také možnost využít vyšetření CRP, díky němuž můžeme v prostoru ordinace za několik málo minut spolehlivě stanovit, zda je onemocnění dítěte bakteriálního, nebo virového původu a vyhnout se tak nepřípadnému nasazení léčby antibiotiky. Naším cílem je nabídnout malému pacientovi přesně zacílené léčebné prostředky, aby byly vždy spolehlivě zasaženy příčiny nemoci a pacient mohl co nejdříve vyskočit z postele.

Očkování

Provádíme jak očkování proti devíti povinným chorobám, tak také nadstandardní očkování, např. proti klíšťové encefalitidě, meningokovým onemocněním či neštovicím. V obou případech nám záleží na tom, abyste byli plně informovaní jak o termínech povinných vakcinací, tak o výhodách či rizicích očkování nepovinných a mohli tak za své dítě rozhodnout s plným vědomím o tom, co pro ně očkování přinese.

Některé další služby poskytované naší ordinací:

  • nastřelování náušnic
  • vystavování potvrzení a posudků různého druhu
  • ošetření CRP

Naše služby můžeme poskytnout také v německém jazyce.